Stropní ventilančí mřížky jsou přímo určené pro instalaci do různých stropních konstrukcí jako jsou sádrokartóny, stropní podhledy, OSB desky, palubky, apod. Upevnění je velice jednoduché a rychlé díky připraveným montážním otvorům. 

Anemostat neboli také talířový ventil či výusť vznikl s myšlenkou distribuce vzduchu v obytných a komerčních prostorech. Po boku větracích a ventilačních mřížek se jedná o koncový element ventilačního potrubí a slouží pro přívod či odvod vzduchu. Kruhová konstrukce zaručuje perfektní rovnoměrné proudění vzduchu do všech směrů. Instalace probíhá většinou do stropu, lze však i do zdi apod., a je velice snadná a rychlá. Anemostaty umožňují ruční regulaci průtoku vzduchu díky pohyblivému středu, který lze jednoduše utáhnout nebo povolit a tím navýšit či snížit požadovaný průtok.

V případě, že je větrací šachta či otvor od výustě vzdálen, je třeba pro přemostění vzdálenosti použít větrací potrubí, popřípadě využít i různé redukce průměruspojky potrubí, apod. Vše k tomu vhodné najdete v sekci Potrubí a příslušenství.

Rychlé info Akce -30% d160 mm S těsněním S regulací
Anemostat talířový ventil odvodní d160 mm, bílýAnemostat talířový ventil odvodní d160 mm, bílý

Anemostat talířový ventil odvodní d160 mm, bílý

SKLADEM
182 Kč 259 Kč
150,41 Kč bez DPH
Barva Bílá
Určení Interiér
Materiál Plast ABS 07
Průměr 160 mm
Límec NE
Regulace ANO
Anemostat pro odvod vzduchu o průměru d160 mm v bílé barvě. Ruční regulace průtoku otáčením vnitřní části.